Yardımcı Bilgiler

ALYANS PARMAĞI NEDEN ÖNEMLİ ?

Alyans çiftleri yüzyıllardır çiftleri birbirine bağlayan yegane takıdır. Alyansı ilk kez M.Ö. 1300’lü yıllarda Eski Mısır Prensesi Nefertiti takmıştır. Yüzyıllar sonra görülmüştür ki direk olarak kalbe giden tek damar evlilik yüzüğü yani alyans takılan 4. parmaktadır. Başka hiçbir parmağımızdan direk kalbe giden bir damar bulunmamaktadır. Evlilik Alyansının tamamen yuvarlak olmasının sebebi ise dairenin sonsuzluğu temsil etmesi olarak açıklanmaktadır.

Peki, alyans neden dördüncü parmağa takılır? Çinlilerin bu konu hakkında  çok güzel bir açıklaması vardır:

Bu açıklamaya göre; başparmak anne ve babanızı, işaret parmağı kardeşlerinizi, orta parmak sizi, dördüncü parmak yani yüzük parmağı hayat arkadaşınız olan eşinizi, serçe parmak çocuklarınızı temsil etmektedir.

Buradan hareketle ilk önce avuçlarınızı birbirine bakacak şekilde açın. Orta parmakları mümkün olduğunca bükün ve sırt sırta birleştirin. Daha sonra açık olan dört parmağınızın uçlarını birbirleriyle birleştirin.

Şimdi, sizi temsil eden orta parmağınızı oynatmadan anne ve babanızı temsil eden başparmaklarınızı birbirinden ayırmaya çalışın. Kolayca açılacaktır, çünkü anne-babanız sizinle birlikte ömür boyu yaşamayacaktır ve er ya da geç onlardan ayrılmak zorunda kalacaksınız. Başparmaklarınızı tekrar gibi birleştirip, kardeşlerinizi temsil eden işaret parmaklarınızı ayırmaya çalışın. Onlar da ayrılacaktır, çünkü kardeşleriniz kendi ailelerini kurup, ayrı bir hayat kuracaklardır. Serçe parmaklarımızda bizim çocuklarımızdır ve onlarda zamanı gelince ayrılırlar.

Son olarak yüzük parmağınızı oynatmaya çalışırsanız asla birbirinden ayrılmayacaklarını göreceksiniz. İşte bu sizin hayat arkadaşınız, eşinizdir…

YÜZÜK ÖLÇÜMÜ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

YÖNTEM 1: Satın alacağınız yüzüğün ölçüsüne ulaşmak için daha önceden kullanmış olduğunuz bir yüzüğünüzü elinize alın, milimetre (mm) ölçüsü olan bir cetvel bulun, yüzüğü yatay olarak masaya koyup içten içe yüzüğün çapını ölçün.

Bu işlemi yaparken yüzüğün en geniş kısmını ölçtüğünüze emin olun. Cetvelden milimetreyi okuyun. Bu değeri yüzük ölçüsü tablomuz ile karşılaştırın ölçünüzü bulun.  Sonucu ölçü cetvelinden belirleyiniz.

 

 

YÖNTEM 2

Cep telefonunuzda uygulama kütüphanesinden ringsizer uygulamasını indirip sahip olduğunuz bir Yüzüğü bu uygulama yardımı ile ölçüsünü öğrenebilirisiniz