Hakkımızda

“Dedelerinin topraklarında bu sektörü geliştirmek için  Avrupa’nın doğusu olarak gördüğü Ayvalıkta ORIENT MICHEL markasını yaratmıştır.”

Geçmişten Günümüze

Ürünlerimiz ve bizlere mutluluk katanlar

30 yıldır bizimle beraber bir aile olmuş kadar sıcak hissettiğimiz misafirlerimiz arkadaşlarımız ve dostlarımızın arasına sizlerde ulaşabilmeniz için online mağazamızı yeniledik

0

mutlu müşteri

her türlü isteklerine en mantıklı özel ürünleri sunduğumuz

Est. 1994

Hikayemiz

İstanbul Kapalı çarşıda mesleki eğitimini ve tecrübesini geliştirmiş olan  Erşan DAVRAN (Michel)  kuruluş macerasını  1992 yılında Ayvalıkta bir mağaza açarak  gerçekle buluşturmuş oldu . Neden Ayvalık ? Bir mağazanın kurulması, uzun soluklu ve kuşaktan kuşağa sürdürülebilmesi için kendisi köklerin kuvvetli olması gerektiğinin üzerinde durdu.

Şimdilerde oğlu Ertan Davran ORİENT MİCHEL mağazasını yürütmekte ve çocukluğundan bu güne öğretilenleri mesleğinde icra etmektedir. Günümüz teknoloji çağında online mağazasını 2015 yılında aktif olarak hizmete açmış olup bir birinden özel kuyumculuk sektörününde icra edilen sanatları gerek kendi atölyesinde gerekse yurtdışından çıkan özel atölyelerden sizlerin beğenisine sunmaktadır.

Hedeflerimiz

El sanatlarına önem

Kuyumculuk sektörü son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile ustalık, kalfalık ve zanaat kavramlarının altını üstüne getirmeye çalışsa da  konu mücevher olunca  kuşaklar boyu kullanılabilecek ve aile yadigarı olabilecek  ürünleri bu sektörün içinde tutma gayretimizden asla vaz geçmeyeceğiz

0

Ofis-Atölye Mağaza

Bize inanan ve bizimle çalışan

Ertan Davran

Eşsiz olan her takı bir mücevherdir