Alyans Parmağının Ölçüsü Nasıl Öğrenilir ?

Alyans Parmağınızın ölçüsü bir kaç şekilde tesbit edilebilir. Bunlardan en kolay ve çabuk olanlarını sizler için bir araya getirdik.

YÖNTEM 1: Satın alacağınız yüzüğün ölçüsüne ulaşmak için daha önceden kullanmış olduğunuz bir yüzüğünüzü elinize alın, milimetre (mm) ölçüsü olan bir cetvel bulun, yüzüğü yatay olarak masaya koyup içten içe yüzüğün çapını ölçün.

Bu işlemi yaparken yüzüğün en geniş kısmını ölçtüğünüze emin olun. Cetvelden milimetreyi okuyun. Bu değeri yüzük ölçüsü tablomuz ile karşılaştırın ölçünüzü bulun.  Sonucu ölçü cetvelinden belirleyiniz.

olcu-cetveli1olcu-cetveli2

YÖNTEM2: 

Eğer takmayı düşündüğünüz parmağınıza göre yüzüğünüz yoksa, elinize bir parça tel veya şerit halinde bir parça kağıt alın, kağıt şeridi parmağınıza sarın, iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyin, iple-olcu-almamilimetre (mm) ölçüsü olan bir cetvel bulun, ve kağıdın işaretlediğiniz yere kadar olan kısmını ölçün.

Yüzüğün en geniş kısmını ölçtüğünüzden emin olun.

Bu değer parmağınızın çevresinin uzunluğunu verecektir. Bu değeri yüzük ölçüsü tablomuz ile karşılaştırın ölçünüzü bulun.

YÖNTEM 3: Eğer yukarıda göstermeye çalıştığım bu yöntemlerden doğru bir bilgi sahibi olamadığınızı düşünüyorsanız aşağıdaki linkten bir A4 ebatındaki yazıyı indirin ve tekrar kontrol edelim

Yardım merkezine hoşgeldiniz.

Mesaj gönderin
WhatsApp
Sizi Arayalım