Müşterilerimiz, teslim alma tarihinden itibaren 6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre, satın almış oldukları ürünü; fatura tarihinden sonraki ilk 14 gün içerisinde kullanılmadığı tespit edildiği taktirde aynı ürün grubundan farklı  bir ürün ile değiştirebilirsiniz. Değişiklik ve İade işleminin başlaması için müşterilerimiz Mutlaka bizimle telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçmeli ve iade işlemi için bir iade takip numarası almalıdır. İade işlemini tamamlamak için müşterilerimiz iade takip numarası ile birlikte gönderdiğimiz iade formunu doldurarak ürünü garantili bir şekilde Orient Michel Kuyumculuk adresine kargo ile göndermek durumundadır. Bu aşamada oluşacak Kargo masrafları Orient Michel Kuyumculuk’a aittir. İade edilecek ürünle birlikte müşterilerimizin geri göndermesi gerekenler şunlardır: Ürün ambalajı, ürün garanti sertifikası, faturası (paket içeriğinde gönderilen herşey). Faturasız ve Garanti sertifikasız gönderilen ürünler için iade işlemi gerçekleştirilemez; böyle bir durumda ürün kabul edilmeyerek geri gönderilir.

Özel sipariş ile yapılan ürünler, müşteri parmağına göre ebat ölçüsü değiştirilen ürünler ve üzerine özel yazılar yazılmış ürünler iade alınmaz. İade edilecek ürün tamamen hasarsız olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz.

Ürün iade işlemleri, ürünün uzmanlarımız tarafından incelenmesi yapıldıktan sonra, iade işlemleri başlatılır.

Havale / EFT yoluyla yapılmış ödemeler, ürünün iadesi onaylanmış ise ilgili fatura tutarı 10 Gün içinde banka hesabına iade edilir. Ödeme kredi kartı kullanılarak yapıldı ise iade işleminin kredi kartı hesabınıza yansıması 1– 4 hafta arasında sürmektedir.
Garanti Koşulları:

Orient Pırlanta İnternet Mağazasından aldığınız ürünler 2 sene boyunca garantilidir. Kullanım süresi içerisinde ürün ile ilgili herhangi bir üretim hatası ortaya çıkması durumunda Orient Michel Kuyumculuk ürünü tamir etme ya da yenisi ile değiştirme garantisini verir. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan fiziksel tahribat garanti kapsamına girmez. Ürününüzü kullanım hatalarından korumak ve ürün bakımı ile ilgili bilgi almak için ürününüzle birlikte gelen “Ürün Kullanım Kılavuzu” nu inceleyebilirsiniz.