Pırlanta bakımı ve temizliği

Pırlanta Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır

Pırlantanın Temizliği

Pırlantalarınızın ışıldamaya devam etmesi için düzenli olarak temizlemek önemlidir. Yüzüklerimiz ve diğer mücevherlerimizde gün içinde bir çok ortama maruz kaldıklarından onlarda zamanla pırıltısını ve ışıltısını kaybetmektedir. Bu durum sizi mutsuz etmesin çünkü her mücevheri eski haline getirmek için bir çok yöntem var bu yöntemlerden bazılarını sizde evde deneyerek harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Mücevherlerimizi temizlemeden önce iyi tanımalı üzerlerinde hangi taşların olduğunu iyi bilmeliyiz bu bilgi bizim temizleme ile ilgili hangi yöntemleri uygulayabileceğimiz konusunda sizlere tiyolar verecektir.

Aşağıdaki yöntemler sadece pırlanta ürünler için geçerlidir. Pırlanta ve diğer değerli taşlarla beraberinde bir mücevhere sahipseniz lütfen o taşlarla ilgili de temizleme bilgisine sahip olmak için sayfamızı ziyaret ediniz. Özellikle zümrüt taşlı mücevherleriniz için lütfen magazamızla iletişim kurunuz gerekirse mağazamızı ziyaret ediniz !

Zümrüt ürünlerin temizliği nasıl yapılır ?

Safir ürünlerin temizliği nasıl yapılır ?

Yakut ürünlerin temizliği nasıl yapılır ?

İşte size birkaç öneri !

Profesyonel Temizlik

En iyi çözüm budur. Ayrıca mücevheriniz üzerindeki tırnakların eğilmediğinden veya gevşemediğinden emin olmak için ara ara kontrol ettirmeniz gerekir. Bunun için sizi mağazamıza bekliyoruz . Bu işlem her müevher için üzretsizdir.

Yumuşak Sıvı Deterjanla

Mücevherinizi küçük bir kap dolusu herhangi yumuşak bir sıvı deterjanla köpürtülmüş ılık suyun içine daldırın. Yumuşak bir diş fırçası ile köpüğün içinde nazikçe fırçalayın. Sonra musluğun altında ılık suyla tek tek durulayın. Tiftiksiz, yumuşak bir bezle suyunu alın. Bunları yaparken lavabonuzun deliğini tıkaçla kapamayı ihmal etmeyin.

Ev Tipi Amonyakla

Mücevherinizi 30 dakika soğuk su ve ev tipi amonyakla yarı yarıya dolu küçük bir kabın içine bırakın. Çıkardıktan sonra montürün çevresini küçük yumuşak bir fırçayla hafif vuruşlarla nazikçe temizleyin. Mücevherinizi aynı solüsyona bir kez daha daldırın, durulayın ve kağıt mendille ıslaklığını alın.

Mücevher Temizleme Sıvısıyla

Herhangi marka bir mücevher temizlik sıvısı satın alın ve üzerinde yazan talimatları takip edin.

Vodkayla Temizlik

Bu metodun ne zaman keşfedildiğini kimse bilmiyor. Ancak birileri “vodka on the rocks” (buzlu vodka) fikrini ciddiye almış ve kıymetli pırlantasını böyle yaratıcı bir şekilde temizleme yolunu keşfetmiş. Basitçe, pırlantanızı içmeyi düşünmediğiniz bir bardak vodkanın içinde bekletin.

Yardım merkezine hoşgeldiniz.

Mesaj gönderin
WhatsApp
Sizi Arayalım